menu

Gminna Wigilia Seniorów w Centrum Aktywizacji Społecznej

2018-12-20 16:41:33 (ost. akt: 2018-12-21 10:52:30)

W dniu 20.12.2018r. w Centrum Aktywizacji Społecznej odbyła się Wigilia dla Seniorów. Organizatorem był Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pasymiu. W uroczystości uczestniczyli najstarsi mieszkańcy naszej gminy, Ksiądz Senior Józef Grażul, Ksiądz Krzysztof Pliszka, Burmistrz Miasta Cezary Łachmański, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Kozikowski, Kierowniik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Sylwia Jankowska.
W czasie Wigilii uczestnicy podzielili się opłatkiem i wspólnie zasiedli do tradycyjnej Wieczerzy Wigilijnej. Następnie dzieci i młodzież z terenu naszej gminy uświetnili spotkanie przepięknymi występami. Pierwsze wystąpiły dzieci z Przedszkola w Pasymiu, które pod kierunkiem Pani Teresy Zyśk przygotowały urocze jasełka. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tylkowie wraz ze swoim Dyrektorem Panem Janem Suchan oraz katechetą Krzysztofem Obrębskim przy akompaniamencie gitar zaśpiewali staropolskie kolędy. Na koniec wystąpiły dzieci, które przygotowały swój występ pod kierunkiem Pani Klaudii Budnej instruktora Miejskiego Ośrodka Kultury.
Spotkanie przebiegło w atmosferze świątecznej pełnej wzruszeń i radości.
Taka inicjatywa w naszej społeczności miała miejsce po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni.
Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców, którzy przyczynili się do tego, aby ta uroczystość mogła się odbyć.