menu

Dni Rodziny ,,Małżeństwo-Dobre Relacje-Silna Rodzina".

2019-06-03 19:07:37 (ost. akt: 2019-06-03 19:09:18)


Hasło tegorocznych XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny ,,Małżeństwo-Dobre Relacje-Silna Rodzina".
I również pod tym hasłem w dniu 1 czerwca na polanie kolonii Leleszki odbyły się uroczyste obchody Gminnych Dni Rodziny.
Inicjatorem tego przedsięwzięcia był Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pasymiu na czele z koordynatorem Sylwią Jankowską oraz Sołtys wsi Leleszki Pan Rafał Brzeziński pod Patronatem Burmistrza Miasta Pasym Cezarego Łachmańskiego.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą polową, która koncelebrowali księża: z Pasymia Piotr Jagiełko, Michał Świątecki oraz Józef Grażul. Uczestniczył we mszy również pastor parafii ewangelicko-augsburskiej w Pasymiu Witold Twardzik. Wygłoszone zostały homilie skierowane do rodzin.
Zespół wokalno muzyczny MOK oraz dzieci ze wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy Pasym przygotowały i przedstawiły programy artystyczne. Kolejnym punktem wspólnej zabawy były pokazy strażackie z udziałem dzieci oraz konkurencje sportowe poprowadzone przez strażaków. Dzieci mogły również wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.
Przez cały czas trwania pikniku odbywały się liczne atrakcje skierowane do najmłodszych, m.in.: malowanie twarzy, warsztaty przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury, dmuchany plac zabaw, stoisko z watą cukrową, stoisko z balonowymi warsztatami, wystawa zabytkowych motocykli z klubu Galindia wraz z przejażdżkami dla najmłodszych.
W trakcie imprezy odbywał się kiermasz ciast prowadzony przez pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz kiermasz przygotowany przez Stowarzyszenie Morsy Pasym. Wszyscy uczestnicy mogli zjeść przepyszną grochówkę oraz grillowaną kiełbaskę. Ponadto dzieci były częstowane słodyczami i napojami.
Imprezę uatrakcyjnił zespół Wiktoria.
Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców gminy Pasym. Miło było nam również gościć wszystkich uczestników z dalszych stron.
Dni Rodziny na terenie Gminy Pasym odbyły się po raz drugi w takiej formie i po raz kolejny przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania wielu życzliwych ludzi i sponsorów. Sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Szczytnie Oddział w Pasymiu, Marianna Tańska, Marcin Nowociński, Agnieszka i Waldemar Winnicy Usługi Gastronomiczne, Zdzisław Stepokura - Piekarnia Pasym, Marlena Zawalich Sklep Spożywczy w Gromie, Tur Trans – Ewa i Jacek Turowscy, Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasymiu, Rafał Brzeziński, Ariel Łachmański Geodezja Nieruchomości Budownictwo, Pani Wiesława Sokołowska-Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych w Olsztynie, Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Aktywności Mieszkańców Mazurskiej Wsi Grom, ZGKiM sp. z o. o w Pasymiu, GKRPA w Pasymiu.
Serdeczne podziękowania dla przyjaciół, którzy włączyli się w uatrakcyjnienie Dni Rodziny: MOK Pasym, OSP Pasym, Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie, Stowarzyszenie Morsy Pasym, Grupa Specjalna Płetwonurków RP - Pan Maciej Rokus, Dyrektor SP Grom Pan Andrzej Modzelewski, Pan Roland King, Sołectwa Leleszki, Dybowo, Narajty, Grom, Grzegrzółki, Elganowo, Rusek Wielki, Michałki, Bractwo Motocyklowe Galindia, Radni Gminy Pasym .
Przedsięwzięcie to nie byłoby możliwe bez udziału inicjatora i koordynatora Dni Rodziny, Kierownika MGOPS Pasym Sylwii Jankowskiej oraz współorganizatora Sołtysa wsi Leleszki Pana Rafała Brzezińskkiego, Burmistra Miasta Pasym Cezarego Łachmańskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pasymiu Pana Andrzeja Kozikowskiego i Radnych oraz zaangażowania Sołtysów.