menu

Pasym bezpieczniejszy. Strażacy mają nowy wóz.

2016-03-03 09:16:30 (ost. akt: 2016-03-03 09:23:16)

Pasymscy strażacy mają nowy wóz ratowniczy. Użyczyli im go ich koledzy z PSP w Szczytnie. – Jest to sprzęt, który wpłynie na poprawę wyposażenia naszej jednostki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa mieszkańców i wszystkich odwiedzających nasze miasto i gminę – mówi burmistrz Cezary Łachmański.
Tego wtorku pasymscy strażacy długo nie zapomną. Wszystko dzięki wozowi, który przekazali im w użyczenie koledzy z Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. – Nowy samochód ratowniczy pozwoli nam jeszcze skuteczniej działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy – mówi Romuald Małkiewicz.
Auto może pomieścić 5 strażaków, sprzęt ratowniczy i gaśniczy, oraz 1000 litrów wody. – Jesteśmy zadowoleni, że to właśnie nasza jednostka została wytypowana i, że do nas trafił ten sprzęt, szczególnie, że nasi strażacy biorą udział w wielu akcjach. W ubiegłym roku wyjeżdżali aż 120 razy – mówi burmistrz Cezary Łachmański.
Ochotnicza Straż Pożarna w Pasymiu dysponuje teraz dwoma wozami, lekkim ratowniczym i średnim ratowniczo-gaśniczym. Jednostkę tworzy 67 strażaków, w tym 23 bojowych.
W ubiegłym tygodniu odbyły się wybory do władz OSP Pasym. Prezesem został Tomasz Błaszczak, wice prezesem Romuald Małkiewicz, naczelnikiem Marcin Skowroński, jego zastępcami Kamil Rumiński i Andrzej Piotrowski, sekretarzem Jan Wilamowski i skarbnikiem Piotr Tomczak.
fot. Paweł Salamucha