menu

AKCJA MIKOŁAJE W PASYMIU

2016-12-19 13:39:11 (ost. akt: 2016-12-19 14:43:32)

 

Akcja Mikołaje to przedsięwzięcie, które realizowane jest w Polsce od 2005 r. Założycielami akcji jest grupa studentów z Uniwersytetu Warszawskiego działająca wraz z przyjaciółmi. Corocznie obejmują swoją pomocą dwie gminy i obdarowywują około 100 dzieci.

W bieżącym roku zawitali do Pasymia. Inicjatorem akcji na naszym terenie był asystent rodziny zatrudniony w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pasymiu – Pani Marta Obidzińska. Po nawiązaniu kontaktu z organizatorami zaczęła się przygoda z Mikołajem.

Z terenu gminy Pasym zostało wytypowanych 66 dzieci z 24 rodzin.

Dzieci wraz z rodzicami napisały listy do Świętego Mikołaja. Bardzo chętnie i z wielkim zapałem opisały swoje marzenia i zainteresowania. Listy dodatkowo udekorowane były wielobarwnymi świątecznymi rysunkami.

Wszystkie prace zostały przesłane do „Mikołaja” w Warszawie. Umieszczono je na stronie internetowej akcjamikolaje.pl, gdzie każdy kto pragnie pomóc może zapoznać się z marzeniami dzieci i przyczynić się do ich spełnienia.

17 grudnia Mikołaje przybyli do gminy Pasym i odwiedzili autorów listów wręczając każdemu prezenty. Dzieci wraz z rodzicami serdecznie przywitali gości w atmosferze wspólnej zabawy, kolędowania i wzruszeń. Darczyńcy okazali się niezawodni i nad wyraz hojni, w pełni spełniając wszystkie pragnienia.

Akcja sprawiła wiele radości obdarowanym dzieciom, jak i obdarowującym.

Wszystkie dzieci, ich rodzice oraz Burmistrz Miasta Pasym, pracownicy MGOPS w Pasymiu z całego serca dziękują Mikołajom z Akcji Mikołaje.