menu

Rynek staromiejski w Pasymiu

2017-04-28 09:27:04 (ost. akt: 2017-04-28 09:50:22)

coraz bliżej odzyskania dawnego blasku

W dniu 5 maja 2017 roku Burmistrz Miasta Pasym Cezary Łachmański podpisze pierwszą umowę na wieloletnią dzierżawę działki położonej przy ul. Rynek. Zgodnie z zapisami umowy w okresie 3 lat na działce powstanie budynek mieszkalno - usługowy, który swoim wyglądem będzie przypominał ten, który pamiętają najstarsi mieszkańcy naszej gminy. Koncepcja obiektu będzie musiała zostać uzgodniona z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

W ten sposób Burmistrz realizuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Pasym, który przewiduje odtworzenie zabytkowej zabudowy na działkach, które do niedawna porośnięte były drzewami.

Pragniemy poinformować, że Wojewódzki Konserwator Zabytków zgodził się na wycięcie drzew i w bezpośredniej rozmowie z Burmistrzem stwierdził, że w pełni popiera działania samorządu, dotyczące odtworzenia układu urbanistycznego miasta.

Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby do składania w Urzędzie Miasta i Gminy w Pasymiu ofert na dzierżawę pozostałych 4 nieruchomości. Więcej informacji o działkach i warunkach umowy dzierżawy znajdą Państwo TUTAJ