menu

Podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji w ramach Cittaslow

2017-06-07 14:26:43 (ost. akt: 2018-01-11 08:39:23)

Podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji pn. „Utworzenie Centrum Wspierania Rodziny w przebudowanym i zmodernizowanym budynku Miejskiego Ośrodka Kultury”

Mam ogromną przyjemność poinformować Państwa, że w dniu dzisiejszym tj. 7 czerwca br. podpisałem umowę na dofinansowanie realizacji inwestycji pn. „Utworzenie Centrum Wspierania Rodziny w przebudowanym i zmodernizowanym budynku Miejskiego Ośrodka Kultury”.

Koszt realizacji inwestycji wyniesie 2 089 000,00 zł brutto w tym kwota dofinansowania 1 673 706,80 zł brutto i będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Całe przedsięwzięcie polega na przebudowie i adaptacji istniejącego budynku w celu realizacji w nim funkcji społecznych. Zrewitalizowany budynek pozwoli na aktywizację społeczną mieszkańców gminy Pasym, w tym osób z niepełnosprawnościami, dzięki czemu jakość życia zdrowotnego i społecznego zostanie podniesiona.
Projekt wynika bezpośrednio z Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Pasym i przyczyni się do integracji mieszkańców i zwiększy dostęp do zmodernizowanej infrastruktury.

Jest to pierwszy projekt realizowany w ramach uczestnictwa w Sieci Miast Cittaslow. Poza tą inwestycją mamy w planach utworzenie Centrum Aktywizacji Społecznej - siedziby Klubu Integracji Społecznej w budynku po byłym kinie w Pasymiu oraz rewitalizację - przebudowę rynku staromiejskiego w Pasymiu.