menu

Podpisanie umowy na remont budynku po dawnym kinie

2017-09-25 15:14:09 (ost. akt: 2018-01-11 08:38:59)

„Perkoz” w Pasymiu

Podpisanie umowy na remont budynku po dawnym kinie „Perkoz” w Pasymiu
25 września Burmistrz Cezary Łachmański i Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin podpisali umowę o dofinansowanie inwestycji pn. „Utworzenie Centrum Aktywizacji Społecznej-Siedziby Klubu Integracji Społecznej”.
Cała inwestycja została oszacowana na ok. 5 150 000 zł brutto. Wkład własny Gminy Pasym to 940 905,00 zł ,natomiast dofinansowanie 4 209 095,00 zł.
Centrum to zostanie utworzone w budynku po byłym kinie „Perkoz” w Pasymiu. Budynek, który od 2013 roku był nieużytkowany w niedalekiej przyszłości odzyska swój dawny kształt i będzie stanowił wizytówkę naszego pięknego miasta.
Przypominamy, że w nocy z 21 na 22 marca 2017 roku spłonął doszczętnie dach budynku. Zdarzenie to pokrzyżowało nieznacznie plany naszego samorządu, który wraz z końcem marca miał złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach uczestnictwa w Sieci Miast Cittaslow. Dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego termin został wydłużony o miesiąc. W tym czasie należało wykonać dodatkową dokumentację techniczną dotyczącą odbudowy dachu. Nie udało by się to gdyby nie bardzo dobra współpraca z Warmińsko-Mazurskim Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Olsztynie i Starostwem Powiatowym w Szczytnie. Szczególne podziękowania za pomoc kierujemy do Pana Dariusza Bartona – Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie oraz Pana Krzysztofa Żyłki – Naczelnika Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Szczytnie.
Gmina Pasym jeszcze w tym tygodniu ogłosi przetarg na wykonanie robót budowlanych na obiekcie.
To kolejna duża inwestycja, którą realizuje Gmina Pasym. Rozpoczęły się już prace remontowe na obiekcie Miejskiego Ośrodka Kultury, w którym zostanie utworzone Centrum Wspierania Rodziny. Czekamy jeszcze na zatwierdzenie złożonego w czerwcu br. w Urzędzie Marszałkowskim wniosku dotyczącego „Rewitalizacji Rynku Staromiejskiego w Pasymiu”.