menu

NOVUM wybuduje kolejny plac zabaw w Pasymiu

2018-02-01 18:42:06 (ost. akt: 2018-02-01 18:43:16)

27 kwietnia 2018 roku zgodnie z podpisaną dziś umową ma zakończyć się budowa placu zabaw przy ul. Jerzego Burskiego w Pasymiu. W gabinecie Burmistrza Cezarego Łachmańskiego spotkali się przedstawiciele Ludowego Klubu Sportowego „Błękitni” Pasym – Pan Marek Gawdziński i Pan Michał Żuk oraz Prezes Zarządu firmy NOVUM Sp. z o.o., Sp. k. - Pan Sławomir Chmieliński aby wspólnie omówić zasady realizacji inwestycji.
Zgodnie z podpisaną dziś umową firma NOVUM zamontuje na placu zabaw duży zestaw składający się z różnych torów przeszkód, zjeżdżalni i ścianki wspinaczkowej, potrójną huśtawkę, w tym bocianie gniazdo, linarium do wspinaczki, huśtawkę ważkę oraz trzy urządzenia fitness. Na tablicy informacyjnej będą mogli Państwo przeczytać informacje o gminach zrzeszonych w Lokalnej Grupie Działania Stowarzyszenie „Południowa Warmia”, natomiast na pylonie łączącym urządzenia fitness znajdzie się historia pasymskiego klubu sportowego oraz najciekawsze zdjęcia z rozgrywanych przez „Błękitnych” meczów.

Jak pisaliśmy wcześniej środki finansowe na realizację placu zabaw, boiska i miejsca integracji mieszkańców osiedla zostały pozyskane w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 służącą osiągnięciu celów LSR, której beneficjentem na podstawie umowy z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego jest Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Południowa Warmia”. Wniosek o dofinansowanie został złożony przez LKS „Błękitni” Pasym przy współpracy z pasymskim samorządem. W ramach podpisanego partnerstwa projektowego na placu budowy działa już ZGKiM Pasym Sp. z o.o., który zdemontował już stare urządzenia zabawowe oraz wykonuje prace ziemne.