menu

Podpisanie porozumienia w Sużanach

2018-02-08 12:00:55 (ost. akt: 2018-02-16 09:35:08)

Zgodnie z podpisanym w 1998 roku porozumieniem o partnerstwie z gminą Sużany w Rejonie Wileńskim na Litwie, realizowane są różne formy współpracy. Oprócz oficjalnych wizyt naszych delegacji na dożynkach Rejonu Wileńskiego oraz wizyt delegacji z Sużan na naszych dożynkach prowadzona jest wymiana kulturalna. Już trzykrotnie gościliśmy ludowy zespół śpiewających pań „Sużanianka” i dwukrotnie „Kapele Świętojańską”.

Od 1 lutego mamy nową jakość w partnerstwie naszych gmin. Na mocy ogólnego porozumienia gmin z 1998 roku Szkoła Podstawowa w Pasymiu podpisała bezpośrednie porozumienie o współpracy w dziedzinie edukacji i wymiany dzieci z Sużańską Szkołą Podstawową.
W obecności Starosty Sużańskiego p. Tadeusza Aliancewicza oraz Sekretarza Miasta Pasym p. Wiesława Szubki porozumienie o współpracy obu szkół podpisała dyrektor szkoły podstawowej w Pasymiu p. Elżbieta Dyrda oraz Dyrektor Sużańskiej Szkoły Podstawowej p. Henrik Juchnević.

Na koniec spotkania Sekretarz Miasta Pasym przekazał materiały do zajęć plastycznych szkole i przedszkolu w Sużanach, a p. Dyrektor wręczyła wydawnictwa i materiały edukacyjne zakupione ze środków zebranych przez uczniów i ich rodziców. Część darów edukacyjnych ufundowały wydawnictwa współpracujące ze Szkołą Podstawową w Pasymiu.