menu

Inwestujemy w doświetlanie dróg na terenie całej gminy

2018-04-26 11:55:07 (ost. akt: 2018-04-26 11:56:45)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przy drogach zlokalizowanych na terenie całej gminy pojawiają się nowe lampy solarne, a także nowe wiaty przystankowe.
Dwie nowe wiaty stanęły na ul. Przejezdnej w Pasymiu w dniu 20 kwietnia br., natomiast stare zostaną wyremontowane i ustawione na ul. Jana Pawła II w Pasymiu.
Tego samego dnia ustawiono wiatę dla dzieci oczekujących na autobus szkolny na kolonii wsi Elganowo. Przy tym przystanku zamontowano lampę solarną.
Dwie lampy solarne stanęły w Miłukach na początku wsi. W Gromie doświetlono kolejne 3 miejsca.

Na zakup i montaż wszystkich urządzeń pasymski samorząd przeznaczył kwotę około 45 000 zł.

Niebawem rozpocznie się budowa oświetlenia m.in. na ul. Jaskółczej, ul. Orlej i ul. Żurawia w Pasymiu. Jesteśmy w trakcie wyłonienia wykonawcy ten inwestycji. Szacunkowa kwota realizacji zadania to 100 000 zł. Wszystkie te inwestycje niewątpliwie poprawią komfort poruszania się po drogach, a także zwiększą bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Wiemy jak potrzebne są inwestycje w rozbudowę oświetlenia dróg. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie miejsca możemy doświetlić od razu, ale zapewniamy Państwa, że już przygotowujemy kolejne dokumentacje techniczne na realizację tego typu inwestycji.