menu

Nowe miejsce rekreacji na ul. Burskiego

2018-05-10 12:15:55 (ost. akt: 2018-05-10 12:18:21)

oficjalnie oddane dla mieszkańców

Jak ważna jest infrastruktura rekreacyjna wiemy wszyscy. Jeszcze do 2015 roku na terenie miasta Pasym nie było żadnego placu zabaw, który byłby w stanie zapewnić bezpieczną formę aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.
Dziś na terenie miasta mamy 4 takie miejsca. Są ogólnodostępne, w pełni wyposażone i dostosowane do potrzeb dzieci i młodzieży w różnym wieku. W 2016 roku powstał plac zabaw przy Przedszkolu w Pasymiu, zimą 2017 roku wybudowaliśmy plac na ul. Górnej (oficjalnie oddany w kwietniu tego roku), w trakcie budowy jest plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Pasymiu, natomiast w dniu 5 maja otworzyliśmy miejsce rekreacji dla całych rodzin na ul. Burskiego w Pasymiu.

Ten ostatni powstał dzięki dobrej współpracy z jednym ze stowarzyszeń - LKS „Błękitni” Pasym i dzięki pozyskanemu 95% dofinansowaniu realizacji inwestycji w ramach uczestnictwa gminy Pasym w Lokalnej Grupie Działania Stowarzyszenie „Południowa Warmia”.

Oprócz pięknego placu zabaw z urządzeniami dla najmłodszych i fitnessami dla młodzieży i dorosłych powstało boisko do gry w piłkę nożną oraz strefa integracji dla mieszkańców osiedla.

Równo w południe uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz – Cezary Łachmański oraz Prezes LKS „Błękitni” Pasym - Marek Gawdziński zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Pan Arkadiusz Borkowski zaprosił dzieci do rywalizacji w konkurencjach sprawnościowych. Wygrani otrzymali nagrody rzeczowe. W trakcie imprezy odbył się także mecz w piłkę nożną: dzieci kontra dorośli.
Mieszkańcy osiedla, zawodnicy „Błękitnych” Pasym oraz radni zaangażowali się w obsadzanie skarp kwiatami, krzewami i drzewami.

Na wszystkich czekała gorąca kiełbaska z ogniska, słodycze oraz napoje.

Dziękujemy osobom zaangażowanym za pomoc w organizacji całego wydarzenia, a mieszkańcom za liczne przybycie!