menu

Powiat zrealizował kolejną inwestycja drogową

2018-06-12 10:38:27 (ost. akt: 2018-06-12 10:39:54)

na terenie gminy Pasym

Wraz z końcem ubiegłego tygodnia zakończyła się realizacja inwestycji polegającej
na położeniu nawierzchni asfaltowej na jednej z dróg szutrowych w miejscowości Grom.

Inwestycja ta została uzgodniona z mieszkańcami wsi na zebraniu wiejskim zwołanym
z inicjatywy Wicestarosty Powiatu Szczycieńskiego Marcina Nowocińskiego i Burmistrza Miasta Pasym Cezarego Łachmańskiego.
W trakcie zebrania, które odbyło się 10 października 2017 roku zostały omówione wszystkie kroki jakie podejmą samorządy powiatu i gminy, aby pokryć jedną z dróg szutrowych w Gromie asfaltem. Każdy z samorządów wywiązał się ze złożonych mieszkańcom obietnic. Zgodnie
z ustaleniami w przyszłym roku zostanie urządzone przejście piesze (prowadzące na boisko wiejskie), które zostało przejęte od Starostwa Powiatowego w Szczytnie przez Gminę Pasym.

Inwestycja nie doszłaby do skutku, gdyby nie odbudowane dobre relacje z Powiatem Szczycieńskim. Wywiązywanie się Burmistrza Cezarego Łachmańskiego ze złożonych wcześniej deklaracji zaowocowały takimi inwestycjami na terenie gminy Pasym jak m.in. wspólnie wykonane przez Gminę i Starostwo chodniki w miejscowościach Dźwiersztyny, Elganowo, Grom, Jurgi i Tylkowo oraz parking przy cmentarzu parafialnym w Gromie, czy nowe nakładki asfaltowe na drogach w Tylkowie i Michałkach.