Otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 5 000 zł na nasadzenia roślin miododajnych w ramach konkursu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
W tym roku dotacja trafi do 20 gmin naszego województwa: Węgorzewo, Wilczęta, Kurzętnik, Pasym, Pisz, Piecki, Frombork, Reszel, Rozogi, Nidzica, Świętajno, Sorkwity, Barczewo, Lubomino, Milejewo, Biała Piska, Sępopol, Barciany, Młynary i Biskupiec.
Dzięki pozyskanym środkom już wkrótce na placu wiejskim w Elganowie powstanie wyjątkowy kącik nasadzeń roślin miododajnych.
Nowe nasadzenia nie tylko upiększą przestrzeń wspólną, ale przede wszystkim będą wsparciem dla pszczół i innych owadów zapylających, które odgrywają ogromną rolę w naszym ekosystemie. To kolejny krok w stronę ochrony bioróżnorodności i tworzenia bardziej przyjaznego otoczenia dla mieszkańców oraz przyrody.
Dziękujemy za możliwość realizacji tego ekologicznego przedsięwzięcia i już nie możemy się doczekać efektów.
























