Masz pomysł na lepszy Pasym? To właśnie teraz jest czas, aby go zgłosić!
Ruszyła II edycja Pasymskiego Budżetu Obywatelskiego.
To mieszkańcy zdecydują, na co zostanie przeznaczona część gminnych pieniędzy. Jeśli od dawna widzisz problem, który warto rozwiązać lub masz pomysł na inwestycję służącą całej społeczności – złóż swój projekt!
Harmonogram PBO 2027:
- Zgłaszanie projektów: 28 maja – 31 lipca 2026 r.
- Weryfikacja merytoryczna: do 11 września 2026 r.
- Głosowanie mieszkańców: 14 września – 2 października 2026 r.
- Ogłoszenie wyników: 16 października 2026 r.
Wniosek można złożyć:
- elektronicznie poprzez formularz dostępny na stronie Gminy Pasym,
- lub w formie papierowej. Prawo zgłaszania projektów ma każdy mieszkaniec Gminy Pasym.
Jakie pomysły można zgłaszać?
- budowa pumptracka,
- monitoring miejski w miejscach szczególnie narażonych na akty wandalizmu,
- publiczna toaleta miejska dostępna przez cały sezon turystyczny,
- dodatkowe oświetlenie ulic i terenów rekreacyjnych,
- ławki i miejsca odpoczynku nad Kalwą,
- nowe nasadzenia zieleni i mała architektura,
- stacje naprawy rowerów,
- place zabaw lub siłownie plenerowe…
To tylko przykłady. Najlepsze projekty często rodzą się z codziennych obserwacji mieszkańców.
Nie czekaj, aż ktoś zrobi to za Ciebie.
Jeśli jest coś, co można poprawić w Pasymiu lub w sołectwach naszej gminy – zgłoś swój pomysł.
Budżet obywatelski to realna szansa, aby zamienić pomysł w konkretną inwestycję.
Szczegóły i formularze znajdziesz na stronie: https://pasym.pl/strona-3560-edycja_2027.html
























