menu

Centrum Aktywizacji Społecznej – siedziba

2018-12-04 19:36:13 (ost. akt: 2018-12-04 19:40:31)

Klubu Integracji Społecznej

30 listopada oficjalnie zakończono realizację inwestycji pn. „Utworzenie Centrum Aktywizacji Społecznej – siedziby Klubu Integracji Społecznej”.

Z tej okazji w sali widowiskowej przebudowanego obiektu odbyło się uroczyste „przecięcie wstęgi”. Na uroczystości zjawili się przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych. Niewątpliwą atrakcją uroczystości był koncert pieśniarza dramatycznego Pana Jarosława Chojnackiego.

Po koncercie Burmistrz Cezary Łachmański przywitał wszystkich obecnych i opowiedział o historii całej inwestycji. Przypomniał noc z 21 na 22 marca 2017 roku, kiedy w pożarze został zniszczony cały dach i strop budynku. Wszystko to stało się zaledwie 8 dni przez złożeniem wniosku o dofinansowanie inwestycji. Mieliśmy miesiąc na wykonanie nowej dokumentacji odbudowy dachu.
Gdyby nie pomoc i przychylne oko Konserwatora Zabytków i Naczelnika Wydziału Architektury i Budownictwa szczycieńskiego Starostwa budynku nie udałoby się odnowić. Na szczęście i tą przeszkodę udało się pokonać i gmina Pasym otrzymała dofinansowanie na realizację ze środków Unii Europejskiej. Kwota dofinansowania to 4 082 314,12 zł przy wartości całej inwestycji 5 226 349,10 zł.
Burmistrz w swoim przemówieniu podziękował osobom mającym bezpośredni wpływ na ostateczny wygląd pasymskiego centrum, w tym projektantom i przedstawicielom firmy ROMBUD Sp. z o.o. która była wykonawcą inwestycji.

Następnie obiekt poświęcili ks. Józef Grażul i ks. Witold Twardzik, a uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Pan Cezary Łachmański - Burmistrz, Pani Sylwia Jaskulska – Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pan Andrzej Kozikowski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Pasymiu oraz Pan Wiesław Gołaszewski – Prezes Zarządu firmy ROMBUD.

Kolejnym punktem było zwiedzanie obiektu. Burmistrz w roli przewodnika zaprowadził obecnych na wszystkie poziomy budynku i opowiedział o przeznaczeniu konkretnych sal.
Pomieszczenia na niskim parterze w niedługim czasie zostaną zagospodarowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pasymiu. To tam urządzono wypożyczalnię książek, dwie czytelnie (dla dzieci i dorosłych), salę komputerową oraz archiwum. Parter to przede wszystkim sala widowiskowa, garderoby i szatnia. Pierwsze piętro to biura Miejskiego Ośrodka Kultury i sale zajęciowe, natomiast na poddaszu znajduje się sala wystawiennicza i biuro specjalisty ds. prowadzenia Klubu Integracji Społecznej. Burmistrz zakończył oprowadzanie gości w sali wystawienniczej, w której odbyła się pierwsza wystawa prac Weroniki Tadaj- Królikiewicz - wybitnej artystki z Pasymia.

Wierzymy, że w niedługim czasie budynek zacznie tętnić życiem, a kalendarium imprez wypełni się wydarzeniami, które zachęcą do uczestnictwa wszystkich mieszkańców miasta i gminy.