menu

Targi Aktywizacji Zawodowej w Pasymiu

2016-10-22 20:36:53 (ost. akt: 2016-10-22 20:41:05)


W czwartek 20 października 2016 roku w Zespole Szkół w Pasymiu odbyły sie po raz pierwszy Targi Aktywizacji Zawodowej pod hasłem "Moja kariera w moich rękach". Organizatorem przedsięwzięcia było Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Szczytnie oraz Burmistrz Miasta Pasym.
Uroczystego otwarcia targów dokonali Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Starosta Powiatu Szczycieńskiego Jarosław Matłach, Komendant Wojewódzki OHP Dariusz Rudnik, Wójt Gminy Dźwierzuty Marianna Szydlik i Burmistrz Cezary Łachmański.
W targach uczestniczyły osoby bezrobotne oraz młodzież z czterech gmin powiatu szczycieńskiego (Dźwierzuty, Świętajno, Jedwabno, Pasym), a także jednej z powiatu olsztyńskiego - gminy Purda. Młodzież miała okazję zapoznać się bogatą ofertą szkół ponadgimnazjalnych ze Szczytna i Olsztyna, organizacją praktyk i obejrzeć prezentacje. Ponadto doradcy zawodowi OHP przeprowadzili warsztaty informacyjno-promocyjne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także punkty konsultacyjne przygotowane przez WKU w Olsztynie i Jednostkę Wojskową z Lipowca
Osoby bezrobotne miały możliwość zapoznania się z ofertami pracy oraz skonsultowania się z ekspertami z zakresu rynku pracy i pomocy społecznej.
W targach wzięło udział kilkanaście instytucji i pracodawców, a czynnie uczestniczyło ponad 300 osób.
Po Międzygminnych Targach Przedsiębiorczości, które odbyły się na początku września jest to kolejne przedsięwzięcie, którego celem jest wspieranie rozwoju społeczności lokalnych.
Jak podkreślił Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie Marek Obrębski jest duża szansa, aby Targi Aktywizacji Zawodowej w Pasymiu były organizowane cyklicznie.