menu

Festiwal Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow

2017-05-22 14:28:49 (ost. akt: 2017-05-23 12:27:45)

w Kaletach na Śląsku

W dniach 19-21 maja br. Gmina Pasym uczestniczyła w Festiwalu Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow w Kaletach na Śląsku. Była to 8 edycja Festiwalu w Polsce, podczas której Miasta członkowskie i Pretendenci (gmina Rzgów) promowali walory swoich gmin oraz lokalne produkty i wyroby. W trakcie imprezy odbyło się zgromadzenie krajowej sieci na którym do grona miast Cittaslow zostało przyjęte miasto Sianów z województwa zachodnio-pomorskiego oraz ustalono gospodarza następnego festiwalu – Lidzbark (Welski).
Pasym rozsmakował odwiedzających stoisko produktami, które otrzymały certyfikat „Produktu Regionalnego Gminy Pasym”. Były to m.in. drożdżówka szlachecka Pana Zdzisława Stepokury, „Rybka na raz” Kompanii Mazurskiej i „Bzinka” Pani Ireny Januszewskiej. Oprócz smakołyków promowano walory historyczne, turystyczne, kulturalne oraz inwestycyjne naszej gminy.
Podczas festiwalu odbył się mecz towarzyski piłki nożnej między reprezentacją Cittaslow, a drużyną z Kalet, która przegrała z gośćmi. Na scenie była prawdziwa uczta kulturalna: goście i odwiedzający mieli szansę podziwiać występy zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny z programem "A TO POLSKA WŁAŚNIE", a gwiazdą wieczoru była grupa IRA.