menu

Punkt informacyjno-konsultacyjny Programu ,,Czyste Powietrze” w Gminie Pasym

2021-06-21 12:17:41 (ost. akt: 2021-07-06 13:36:04)

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Pasym,

Informujemy, że Gmina Pasym zawarła porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie na utworzenie gminnego punktu informacyjno-konsultacyjnego programu ,,Czyste Powietrze”.
Program ,,Czyste Powietrze” to rządowy program, który ma na celu poprawę jakości powietrza i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków. Jest on skierowany do osób fizycznych- właścicieli/współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub wydzielonych w budynku jednorodzinnym lokalach mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. W ramach aplikowania o dotację można uzyskać do 30 000 zł przy podstawowym poziomie dofinansowania lub do 37 000 zł przy podwyższonym poziomie dofinansowania na wybrany zakres rzeczowy przedsięwzięcia określony w zasadach Programu.
W związku z tym, w gminie będą organizowane spotkania informujące z pracownikiem urzędu, na których będzie można pozyskać wiedzę na temat zasad Programu oraz sposobie wypełniania wniosków o dofinansowanie i płatność.
Pierwsze spotkanie odbędzie się w formie on-line z wykorzystaniem komunikatora internetowego Skype w dniu 24.06.2021r. (czwartek) o godz. 12:00.
Zapraszamy do wzięcia udziału.

Film ze spotkania:


Prezentacja do pobrania: czyste-powietrze-2-41758