menu

Serdecznie zapraszamy w dniach 30-31 lipca 2022 r. do Pasymia na Milko Mazury MTB „Cztery Wieże nad Kalwą”

2022-07-26 13:30:02 (ost. akt: 2022-07-26 13:31:04)


Środek wakacji, czyli czas na Milko Mazury MTB Etap 5 Pasym i wyścig “Cztery Wieże nad Kalwą”. Szybka trasa nad jeziorem Kalwa to okazja dla sprinterów na zdobycie cennych punktów do Klasyfikacji Generalnej cyklu.
Miasteczko Sportowe stanie w samym centrum pięknie odrestaurowanego Rynku Głównego. Trasy wszystkich wyścigów przebiegać będą wzdłuż stromych brzegów jeziora Kalwa, które zachwyca swoją czystością. Do wyboru 4 dystanse: PRO (90 km), EXPERT (60 km), HOBBY i ELECTOFUN E-BIKE RACE (30 km), FUN (15,5 km).
Niezwykłą popularnością cieszą się także wyścigi Łaciate Junior RACE – Liga Szkółek Kolarskich. Na dzieci i młodzież czeka pięć kategorii: Młodzik / Młodziczka (15,5 km), Żak/Żaczka (10,8 km), Wentylki (2,4 km), Bystrzaki (1600 metrów), Skrzaty (800 metrów).
Na najmłodszych czekać będą jak zawsze Łaciate Junior Strider Racing. W sobotę animator zachęcać będzie dzieci w wieku od roku do 5 lat do przetestowania oraz jazdy na rowerkach biegowych i zabawy z innymi dziećmi w strefie Spider Zone. Niedziela to udział w unikalnych wyścigach Łaciate Junior Strider Racing, które rozpoczną się o godz. 11.30. Udział w wyścigach dla dzieci jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej na https://www.mazurymtb.pl/
Malowniczy Pasym, należący do sieci Cittaslow jest gwarantem niezapomnianych emocji. Tak też będzie tym razem. Mazurskiemu cyklowi towarzyszyć będzie Festiwal Rowerowy Miast Cittaslow, które obchodzą 15-lecie Sieci miast pod logiem pomarańczowego ślimaka. .
• To oferta dla mieszkańców i turystów, którzy na co dzień korzystają rekreacyjnie z roweru. Pragniemy pokazać wyjątkowe i nieznane zakątki Gminy Pasym-mówi Cezary Łachmański, Burmistrz Pasymia. - W ramach dwudniowego Festiwalu przygotowaliśmy wiele atrakcji wśród nich m.in. rodzinne rajdy pieszo-rowerowe, W ramach wydarzenia odbędzie wyścig o laur pomarańczowego ślimaka, czy rowerowa Parad świetlna z konkursem na najlepiej oświetlony rower - dodaje.
Na kolejny wyścig z cyklu zapraszamy do Giżycka, gdzie rozegrane zostaną już kultowe wyścigi w ramach bitwy o Twierdze Boyen.
Organizatorem wydarzenia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.
Milko Mazury MTB Etap 5 – Pasym– Cztery Wieże nad Kalwą organizowany wspólnie z Gminą Pasym, Starostwem Powiatowym w Szczytnie oraz Powiatowym Centrum Sportu.
Sponsor tytularny - Milko
Sponsor strategicznym Łaciate Junior
Partner Strategiczny Electofun
Partner Główny - LOTTO