menu

Kolejny krok na drodze rewitalizacji Pasymskiej Wieży Ciśnień

2023-05-24 12:33:55 (ost. akt: 2023-05-24 12:35:49)

Kilka dni temu przekazałem Państwu optymistyczną informację o zaistnieniu realnych szans na przywrócenie świetności pasymskiej Wieży Ciśnień. Dzisiaj spieszę z zaproszeniem do składania propozycji określających funkcje, jakie miałaby pełnić wieża po zakończeniu robót budowlanych i otwarciu obiektu dla Mieszkańców i Gości.
Każdy z Państwa z pewnością ma na ten temat coś do powiedzenia. Każdy widzi określone potrzeby i możliwości ich zaspokojenia poprzez udostępnienie tego pięknego i cennego zabytku. Co mogłoby się mieścić w naszej Wieży Ciśnień? Jaką rolę mogłaby pełnić? Jak sprawić, aby w jej odnowione mury wkroczyło społeczne życie?
Swoje propozycje możecie Państwo składać w terminie do 12 czerwca 2023 r. za pomocą intuicyjnego narzędzia w postaci elektronicznego formularza pod linkiem: https://mostthemost.pl/nasz-zabytek-warminsko-mazurskie/ lub telefonicznie pod numer 517 884 088 lub 22 47 55 111.
Ponadto zapraszam Państwa na spotkanie informacyjno – konsultacyjne 01 czerwca 2023 r. (czwartek) o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pasymiu. W spotkaniu wezmą udział m.in. przedstawiciele Fundacji „Most the Most”, która jest organizatorem konkursu „Nasz Zabytek”. Zależy nam na tym, aby możliwie wszystkie grupy naszego społeczeństwa wzięły udział w tej dyskusji, gdyż zapewnia to wielostronne podejście do przedmiotowego tematu i umożliwia podjęcie najroztropniejszych decyzji.
Liczę na Państwa obecność i obfitość składanych propozycji.
O dalszych działaniach w tej sprawie będziemy Państwa na bieżąco informować.
Z pozdrowieniami
Burmistrz Miasta Pasym
Cezary Łachmański