menu

Nasz zabytek MOST the MOST

2024-01-31 12:00:00 (ost. akt: 2024-06-05 09:29:12)

1 mln zł na rewaloryzację Wieży Ciśnień w Pasymiu!
Wieża Ciśnień, dawniej pełniąca funkcję łaźni miejskiej, teraz zacznie nowy rozdział swojej historii. Na mapie Pasymia pojawi się miejsce dla mieszkańców. Będzie służyć ich integracji, edukacji i rekreacji.

20 grudnia 2023 r. Fundacja Most the Most oraz Gmina Pasym podpisały umowę w tej sprawie.

Po przeprowadzonej rewaloryzacji obiekt stanie się przestrzenią dla Centrum Historii, Kultury i Sztuki Regionu. To miejsce będzie służyć jako scena dla różnorodnych przedstawień i występów. Zostanie tu otwarte muzeum pamiątek związanych z bogatą historią regionu oraz kawiarnia.

To już 26. Umowa podpisana w ramach konkursu „Nasz Zabytek”!

Ale najważniejsze, że to wszystko stało się możliwe dzięki Wam – zaangażowanej społeczności Pasymia i Gminie, która od samego początku wyraziła chęć do współpracy.

Dziękujemy z całego serca za Wasze wsparcie i entuzjazm!

Z przyjemnością witamy nową erę w życiu Wieży Ciśnieniowej w Pasymiu!
https://mostthemost.pl/aktualnosci/1-mln-zl-na-rewaloryzacje-wiezy-cisnien-w-pasymiu/

II Konkurs "Nasz Zabytek"
Przypominamy Państwu o spotkaniu informacyjno – konsultacyjnym na temat konkursu "Nasz Zabytek" 01 czerwca 2023 r. (czwartek) o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pasymiu i zachęcamy do udziału.

ii-konkurs-pasym-62926

Kolejny krok na drodze rewitalizacji Pasymskiej Wieży Ciśnień
Kilka dni temu przekazałem Państwu optymistyczną informację o zaistnieniu realnych szans na przywrócenie świetności pasymskiej Wieży Ciśnień. Dzisiaj spieszę z zaproszeniem do składania propozycji określających funkcje, jakie miałaby pełnić wieża po zakończeniu robót budowlanych i otwarciu obiektu dla Mieszkańców i Gości.
Każdy z Państwa z pewnością ma na ten temat coś do powiedzenia. Każdy widzi określone potrzeby i możliwości ich zaspokojenia poprzez udostępnienie tego pięknego i cennego zabytku. Co mogłoby się mieścić w naszej Wieży Ciśnień? Jaką rolę mogłaby pełnić? Jak sprawić, aby w jej odnowione mury wkroczyło społeczne życie?
Swoje propozycje możecie Państwo składać w terminie do 12 czerwca 2023 r. za pomocą intuicyjnego narzędzia w postaci elektronicznego formularza pod linkiem: https://mostthemost.pl/nasz-zabytek-warminsko-mazurskie/ lub telefonicznie pod numer 517 884 088 lub 22 47 55 111.
Ponadto zapraszam Państwa na spotkanie informacyjno – konsultacyjne 01 czerwca 2023 r. (czwartek) o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pasymiu. W spotkaniu wezmą udział m.in. przedstawiciele Fundacji „Most the Most”, która jest organizatorem konkursu „Nasz Zabytek”. Zależy nam na tym, aby możliwie wszystkie grupy naszego społeczeństwa wzięły udział w tej dyskusji, gdyż zapewnia to wielostronne podejście do przedmiotowego tematu i umożliwia podjęcie najroztropniejszych decyzji.
Liczę na Państwa obecność i obfitość składanych propozycji.
O dalszych działaniach w tej sprawie będziemy Państwa na bieżąco informować.
Z pozdrowieniami
Burmistrz Miasta Pasym
Cezary Łachmański